Zaplanuj podróż do Wietnamu – ewiza, atrakcje

Zaplanuj podróż do Wietnamu – ewiza, atrakcje

Wycieczka do Wietnamu

Wietnam jest kojarzony zwłaszcza z wojną z udziałem Amerykanów, która zresztą sfinalizowała się dla nich haniebną klęską.

Dzisiaj wprawdzie jest on ciekawym turystycznie miejscem. Umożliwia na zrozumienie kultury Azji południowo-wschodniej za całkiem przyzwoite pieniądze. Stolica Wietnamu to Hanoi. Mieszka tam mniej więcej 7,5 mln obywateli.

Nie trudno w tym miejscu wyszukać kwaterę w korzystnej opłacie, a wiele ciekawych turystycznie miejsc znajduje się w środku miasta. Planując podróż do metropolii Wietnamu można rozłożyć zwiedzanie na kilka dni czy też opracować trasę na dwa dni w stolicy, a w następnej kolejności wyruszyć w podróż w inne interesujące turystycznie miasta takie jak Da Nang, Hoi An, Zatoka Ha Long, Ho Chi Minh, Deltę Mekongu lub Phu Quoc. Wszelkie takie miejscowości są poprawnie przedstawione w Internecie, dlatego zaplanowanie podróży nie powinno uczynić trudu.

Kiedy najkorzystniej pojechać na wyprawę?

Dla zwiedzających Wietnam pogoda może być całkiem pasująca głównie jesienią i wiosną. Zimą, chociaż nie jest nadzwyczaj chłodno (nie licząc rejonów górskich), to występują znaczne opady. Latem z kolei należy usposobić się na temperatury blisko 40 stopni Celsjusza. Wilgotność powietrza w okresie letnim sięga nawet 90 procent. Dlatego że aura pogodowa jest inna na północy i na południu kraju, najlepiej zaplanować wyprawę od września do grudnia, dla Północnego Wietnamu oraz od grudnia do kwietnia dla południa.

Wietnam waluta

Wietnamska waluta to wietnamskie dongi. Wskazane jest zaopatrzyć się w nie przed wyjazdem, gdyż transakcje kartą mogą być powikłane. Nawet za znane usługi tego rodzaju jak Uber, przyjdzie nam pokryć koszta gotówką. Nie powinniśmy się zaskoczyć, kiedy zdobędziemy pieniądze o dużych nominałach. Na przykład 100 tysięcy dongów to jedynie 17 PLN. Noclegi możemy znaleźć w cenie od 50 złotych w najbardziej turystycznych miejscach. Jeśli nie pozwolimy się oszukać, zdołamy spodziewać się pełnej wrażeń wycieczki przy niskim nakładzie finansowym. Załatwienie wizy turystycznej nie stanowi problemu dla Europejczyków.

Jeżeli więc szukasz niezapomnianych przygód wybierz się do Wietnamu.

Dowiedz się więcej:
vietnam visa.

Post Your Comment Here

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *