Twoje wakacje na Sri Lance

Twoje wakacje na Sri Lance

Urlop na Sri Lance

W organizacji zagranicznych wyjazdów w dzisiejszym świecie nader ciężko obejść się nie posiadając połączenia z siecią. W chwili gdy chodzi o „Herbacianą Wyspę”, jedną z pierwszych haseł w kwestii tego kraju, które wyświetlą się w wyszukiwarkach to: Sri Lanka pogoda, Sri Lanka ceny i Sri Lanka wakacje.

Zwracając uwagę na usytuowanie na mapie, o dobrą aurę nie potrzebne jest się w tamtym miejscu niepokoić przez cały rok. W tym momencie, inaczej w połowie miesiąca grudzień temperatury znajdują się w granicach 30 stopni Celsjusza przez cały dzień i ponad 20 w nocy. Wypad na święta na Sri Lankę może okazać się więc radośnie spędzonym czasem z dala od słoty grudniowej, która z reguły bywa w owym czasie w Polsce. Przede wszystkim, że przełom od grudnia do kwietnia to najlepszy moment, żeby rozkoszować się obecnością u Lankijczyków.

Dlaczego Sri Lanka?

W tym momenecie po raz kolejny należałoby odwołać się do warunków pogodowych. Otóż, kiedy w Polsce ogrzewamy się w promieniach wakacyjnego słońca, na „Herbacianej Wyspie” możemy zaobserwować monsuny. Dla niezorientowanych… cały czas jest deszcz, co raczej nie zachęca do wystawiania nosów spod dachów i cieszenia się fenomenalnymi okolicznościami przyrody, jakich na Sri Lance niemało. Jeśli chodzi o grudzień, patrząc na wykresy meteorologiczne, właściwie z trudem o deszcz. A wszak zimą wszyscy potrzebujemy witaminy D, którą uzupełniamy korzystając z promieni słonecznych.

Kiedy planujemy podróż na Sri Lankę koniecznie wypada pamiętać o wizie turystycznej.

Jak ją zdobyć? Są dwa sposoby.

Główny lotniskowy: jak już dotrzemy na miejsce, za 40 amerykańskich dolarów można nabyć dokument , które nas uprawnia do pobytu na Sri Lance przez 30 dni.
Kolejny internetowy: znajdujemy w wyszukiwarce internetowej „Sri Lanka wiza turystyczna” i na stronie internetowej płacimy 5 dolarów mniej niż na lankijskim lotnisku.

O ile przewidujecie zaliczyć Sri Lankę tak zwanym przelotem, przez 48 godzin zdołacie przebywać na jej terytorium bez wymogu dysponowania wizą.

Jeśli chodzi o stronę finansową tego typu eskapady, to najwięcej trzeba będzie wydać, jak nieomal zawsze przy azjatyckich wyprawach, na przelot. Bilet na Sri Lankę to koszt w granicach 1000-2000 zł w dwie strony. Inaczej opłaty na miejscu, dla nas Polaków, powinny brzmieć dosyć mile. Noclegi to wydatek rzędu 5-10 dolarów za dobę, więc taniej niż w Zakopanem. Gwarantuję, że na jedzeniu także wielu pieniędzy nie stracicie.

Więc, tylko się pakować i organizować. Słonecznych Świąt!

Zobacz także:

eta visa Sri lanka

Post Your Comment Here

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *