Nie lekceważ trudności swojego dziecka – terapia dysleksji

Nie lekceważ trudności swojego dziecka – terapia dysleksji

Leczenie dysleksji

U większej ilości dzieci uczęszczających do szkoły podstawowej diagnozuje się dysleksję. Taki osobliwy problem zajęty nadzwyczaj często z mikrouszkodzeniami systemu nerwowego, objawia się między innymi tym, że uczeń robi dużo błędów w czasie pisania ze słuchu. Dziecku trudno jest pojąć reguły poprawnej pisowni, często pisze tak jak słyszy, poza tym może mieć także problemy z nauką obcych języków.

Terapia dysleksji

Dzieci, które posiadają odpowiednie orzeczenie z poradni psychologiczno-pedagogicznej, wśród których ustalono dysleksję, muszą zostać otoczone pomocą w szkole. Przeprowadza się dla nich zajęcia, które zwane są rewalidacją. Niezwykle często zajmują się tym pedagodzy szkolni, i psychologowie oświatowi czy też nauczyciele współorganizujący. Regularna praca z uczniem, więc właśnie terapia dysleksji, zdoła przynieść rzeczywiście mnóstwo dobrego a także wspomóc w zapamiętywaniu słusznych modeli pisania. Trzeba jednak mieć na uwadze, że godzina czy też dwie w tygodniu, poświęcone na tego rodzaju terpaię z dzieckiem, to często zbyt niewiele. Co w związku z tym wolno uczynić więcej?


Praca z dzieckiem w domu

Poza terapią dysleksji w szkole, w czasie nadzwyczajnych ćwiczeń nazywanych rewalidacją, z dzieckiem należy także pracować w domu. By dziecko w ogóle miało do tego ochotę, aktualne jest zakupienie odpowiednich towarów, które będą dla niego ciekawe. Można wyszukać interesujące artykuły szkolne na przykład w księgarniach pedagogicznych, rodzic ma możliwość także poprosić wychowawcę o wydanie niektórych artykułów do pracy w domu. Dziecko musi systematycznie spędzać czas na pracy własnej, nie może być niemniej jednak jej też zbyt dużo, ponieważ prędko zdoła dojść do uprzedzenia. Niemniej jednak terapia dysleksji to mozolny tok, nie należy strofować dziecka za niekoniecznie szybko poprawiające się oceny z języka ojczystego. Nauczyciele muszą dopasować wymagania względem uczniów z dysleksją, dlatego że trzeba dosadnie zaznaczyć, że dysleksja u dziecka to nie jest jego fanaberia ani złośliwa wola. Po drugie dysleksja nie znaczy, iż dziecko nie będzie mogło ukończyć właściwej szkoły, lub uzyskać słusznego fachu.

Więcej informacji znajdziesz tutaj: terapia dysleksji.


Post Your Comment Here

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *