Indie – Zaplanuj podróż

Indie – Zaplanuj podróż

Podróż do Indi

Nie da się ukryć, iż podróżowanie stało się niedawno niezwykle atrakcyjne. Dzieje się tak w powiązaniu z tym, że społeczeństwo staje się coraz bogatsze. Swoją drogą dostęp do transportu lotniczego jest zdecydowanie prostszy oraz niedrogi, stąd przekłada się owo na nasilenie popytu na przemieszczanie się owego typu transportem.

Z reguły mamy w planie podróżować po naszym kontynencie albowiem jest to dla nas po prostu łatwiejsze. Na domiar tego cywilizacja europejska nie różni się, aż tak bardzo w kolejnych państwach na całym kontynencie.

Udając się do Portugalii, Grecji lub Rumunii, mniej więcej mamy pojęcie czego należy się spodziewać. Niewiele w inny sposób stan rzeczy wygląda w czasie eskapady w znacznie bardziej odległe destynacje. Spora masa osób myśli o wyprawie do Indii i ów kraj jest wybitnie często przytaczany jako cel podróży.

Powinno się wszak przyznać, iż w samej rzeczy nie wiemy za dużo o tym państwie.

Z reguły dopiero wyszukując frazę: „Indie ciekawostki” dowiadujemy się wielu spraw, o których nie posiadaliśmy przeświadczenia.

Kuchnia indyjska

Dla polskiego społeczeństwa skojarzenia z tego typu krajem, to zwłaszcza coraz bardziej ostatnimi czasy indyjskie restauracje.

Takie miejsca po prostu kierowane są przez autentycznych Hindusów oraz oferują podstawowe dania z tego regionu. Szukając takiego położenia w naszym państwie, wskazane jest rozglądać się za restauracjami, posiadającymi podstawowy piec tandoor, w którym preparowana jest część potraw.

Wypada wiedzieć, że nie każde restauracje korzystają z tego wyposażenia, co sprzeczne jest z naturalną kuchnią z Indii.

Strefa czasowa oraz waluta

Dla obywateli polskich Indie to także bollywoodzkie produkcje, które natomiast w naszym kraju nie chlubią się dużą popularnością. Jakkolwiek wyjeżdżając do kraju leżącego na Indyjskim Półwyspie powinno się wiedzieć parę kluczowych faktów odnośnie powyższego miejsca. Jeśli rozchodzi się o Indie, czas mają zupełnie odmienny aniżeli kraje europejskie. Mianowicie trzeba doliczyć 4.5h godziny do czasu polskiego. Znaczy to, że Hindusi wstają wcześniej niż my i kładą się spać również wcześniej. Wskazane jest uzyskać informacje w sprawach finansowych. O ile chodzi o Indie, waluta tam obowiązująca to rupia indyjska.

Czytaj także:

indian visa for us citizens

Post Your Comment Here

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *