e-Wiza Indie. Gdzie uzyskać elektroniczną wizę?

e-Wiza Indie. Gdzie uzyskać elektroniczną wizę?

Które formalności trzeba spełnić, żeby polecieć do Indii?

Indie to całkiem egzotyczny strefa Ziemii, dlatego udając się tam, trzeba posiadać orientację w bieżących przepisach prawa, bo w przeciwnym razie może nas zastać niemiłe zaskoczenie. Z pewnością konieczna będzie e-wiza Indie – są jednym z niewielu państw, które wymaga od cudzoziemców tego rodzaju dokumentu.

Dlaczego w Indiach potrzebna jest e wiza?

http://ivspro.pro-linuxpl.com/INDIA/img/Visa-India151.jpg
Powód jest nieskomplikowany, gdyż bez niej nie jesteśmy w stanie wjechać na terytorium Indii. Fortunnie można ubiegać się o nią drogą internetową, za sprawą czego formalności są mniej dokuczliwe i zmniejsza się czas wyczekiwania. Trzeba wejść na stronę agencji pośrednictwa wizowego a następnie tam wypełnić właściwy wniosek. Jest on dość skrupulatnie stworzony oraz obejmuje dużo pytań na temat kandydata ubiegającego się o e-wizę.

Przejście przez stertę tych wszystkich formalności nastręcza sporo wysiłku. Formularz agencyjny zapisy jest w rodzimym języku.

Czym różni się indyjska wiza turystyczna od e-wizy?

http://ivspro.pro-linuxpl.com/INDIA/img/Visa-India100.jpg
Przede wszytskim wiza turystyczna jest przyznawana na dużo dłuższy okres. Indie pozwalają zagranicznym turystom pozostać na swoim terenie na okres sześciu miesięcy. Z uwzględnieniem, że o wizę turystyczną należy się starać poprzez ambasadę. Dodatkowo jest ona istotnie bardziej kosztowna niż e-wiza. Trzeba na nią wyczekiwać co minimum rok a nawet nie zawsze jesteśmy w stanie ją otrzymać.

W przypadku e-wizy jest inaczej. Indie nie czynią nikomu kłopotów jeśli, iż wiadomości z paszportu pokrywają się z tymi w formularzu i że uprzednio ureguluje się zapłaty. Trzeba także pamiętać żeby w czasie naszego pobytu na terenie Indii nie utraciła ważności e-wiza. Indie bardzo tego pilnują i za nieprzestrzeganie tego nakazu, zagraża deportacja. Nie wolno również zapominać, że e wizę można wykorzystać wyłącznie dwukrotnie. Pierwszy raz przy wjeździe i drugim raz przy odjeździe z Indii. Znaczącą kwestią jest również zaznaczenie we wniosku online, jakie miejscowości planuje się odwiedzić. Jest to warunek niezbędny do otrzymania indyjskiej e-wizy.

Więcej informacji:
india visa.

Post Your Comment Here

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *